Světlo světa spatřila zbrusu nová fotografie k 5. sérii, která zachycuje Claire, Jamieho, Rogera a Bree na Fraserově hřebenu.

Zatímco premiéra 5. série nás čeká za necelé tři měsíce, Sam Heughan před pár dny prozradil, že to Jamie opět nebude mít snadné a v sérii, která mapuje začátek americké revoluce v Severní Karolíně, se Jamie bude nacházet v obtížné situaci.

Jamie se nachází v opravdu složité situaci,“ řekl serveru EW Sam Heughan. „Uzavřel dohodu s Brity, ale pracuje pro dva různé tábory. Snaží se ochránit své lidi, a snaží se ochránit Fraserův hřeben. Abych byl upřímný, všichni známe Jamieho srdce. Jeho myšlení jde spíše směrem k regulátorům než k Britům.“

Jamie momentálně straní Britům, ale ví, kdo vyhraje válku. A již první trailer k nové sérii nám ukázal, jak nebezpečné chvíle bude jeho rodina zažívat.

Také vztah Jamieho a Rogera bude vyhrocený. Jamie chce, aby byla jeho dcera šťastná a Roger chce respektovat Jamieho, ale není to snadné.

Zatímco Brianna, která je ženou 20. století, se bude vyrovnávat s životem v 18. století. Claire to měla trochu jednodušší, ale Brianna má zcela svobodného ducha. Je zvyklá na svět, kde její hlas něco znamenal a mohla využívat své technické schopnosti, ale v minulosti tohle není možné. I přesto, její rodina žije v minulosti, a tak se nebude chtít jen tak vrátit zpět do své doby.

Na závěr si můžete prohlédnout také novoru promo fotografii s Claire a Jamiem. Tuto fotografii stanice STARZ používá k propagaci 5. série v zahraničí, a nám nezbývá než doufat, že postupně zveřejní i další fotografie z tohoto krásného promo shootu.