Za posledních několik dní se objevilo pár novinek týkajících se obsazení 5. série. Pojďme si je tedy shrnout.

První novou tváří, která se v seriálu objeví, je herec Paul Gorman. V nové sérii ztvární rovnou dvojroli – dvojčata Josiaha a Keziaha Beardsleyovi. Dvojčata Beardsleyovi mají spojení s Lizzie, služebnou, která přišla s Briannou ze Skotska. Herečka Bronwyn James získala roli Fanny Beardsleyové, zatímco Chris Donald se vrací jako Phillip Wylie. Můžete si ho pamatovat z premiéry 4. série, kde se zúčastnil večeře, na které byli přítomni také Claire a Jamie. 

Jon Tarcy byl obsazen do role Isaiaha Mortona. Isaiah je v knihách bigamista – objevuje se zde jako muž, kterého se Brownovi snaží zabít. Roger a Fergus musí celou situaci uklidnit, když se snaží vybudovat Jamieho milici. Společně s Isaiahem se nám předsdtaví také rodina Brownova: Richard, kterého si zahraje Chris Larkin, Lionel s tváří Neda Dennehy a Alice, kterou ztvární herečka Anna Burnett.

S Lionelem a Richardem se poprvé setkáme ve chvíli, kdy se snaží zabít Isaiaha kvůli jeho vztahu s Alicí. Bratři se také objevují v bitvě u Alamance, která se má uskutečnit během 5. série vzhledem k tomu, že je tato bitva součástí knižní předlohy Hořící kříž.