Do premiéry 4. série zbývá ještě několik měsíců, a tak pokud si chcete zkátit čekání, přečtěte si následující článek, ve kterém jsou shrnuty veškeré informace, které zatím o nové sérii víme.

 

1. 4. série čítající 13 epizod, bude odvysílána letos v listopadu.

Tuto informaci před pár týdny potvrdila stanice Starz, která seriál vysílá.

 

2. 4. série je natočena na motivy čtvrté knihy od Diany Gabaldon, Bubny podzimu.

Čtvrtá kniha ze série Cizinka byla vydána 30. prosince 1996. Krátkou spoilerovou synopsi ke knize si můžete přečíst například na těchto stránkách.

 

3. Natáčení započalo již koncem dubna ve Skotsku.

Hlavní představitelé, Caitriona Balfe a Sam Heughan, sdíleli na sociálních sítích pár fotografií přímo z natáčení.

 

4. Jamie a Claire míří do Ameriky.

Fraserovi si postaví usedlost v Severní Karolíně. Moore vysvětlil během rozhovoru pro Deadline, že finále 3. série „Posune celý seriál do amerických kolonií.“ Pokračoval, „Svým způsobem to bude nejdůležitější příběh zbytku celého seriálu, protože přesně tam se odehrává také zbytek knih.“

Moore také naznačil, jaký druh dramatu budou muset Claire a Jamie překonat. „Jsou tady elementy Malého domu na prérii s prvky divočiny. Jsme v době amerických kolonií, na jihu je otroctví, na hranicích jsou američtí indiáni, povstání, které je rozkvětem Americké revoluce, a oni se uprostřed tohoto všeho objeví.

Moore také slíbil, že o Skotsku ještě uslyšíme: „Lallybroch ani Inverness úpně neopustíme, ale převážná část příběhu je rozhodně zakořeněna v Americe.“ Caitriona Balfe řekla serveru ELLE.com, že bude zajímavé prozkoumat Jamieho a Claire v novém prostředí. „Myslím si, že to, co Skotsko pro Claire a Jamieho znamenalo, je nedílnou součástí příběhu, a tak je opravdu zajímavé vidět tyhle lidi jako imigranty, jak potkávají své domorodé sousedy a budují si s nimi vztah.“

 

5. SPOILER: Jamie se setká se svou dcerou, Briannou.

Ano, Bree cestuje časem stejně jako její matka. Sam Heughan odlalil, že se chystají natáčet Jamieho velké setkání s Briannou, v 18. století. „V nové série je to velký moment, který odstartuje spoustu dramatu,“ řekl Heughan, podle serveru Variety.

Cesta, kterou si Brianna zvolí je velmi odlišná od cesty, kterou si vybrala Claire,“ sdělil Moore serveru ELLE.com. „Jsou na velmi odlišných cestách. Brianna se vydá do minulosti z jiného důvodu, a jiným způsobem, než to jak tomu bylo v případě Claire, a jakmile se tam dostane, musí se vypořádat s jinými problémy, než jaké měla Claire.“

 

6. Nemějte strach – Roger nikam neodchází.

Spolupracující výkonný producent Maril Davis na Twitteru potvrdil, že Briannu a Rogera uvidíme ve 4. sérii pohromadě a server EW uvedl, že část nové série bude zasazena do Bostonu 20. století a také Skotska (Inverness, abychom byli přesní).

Bohužel, zní to tak, že pár ve svém vztahu narazí na nějaké překážky. „Série začíná tím, že si nejsou zcela jistí, kam jejich vztah směřuje a zda vůbec někam směřuje,“ řekl Moore THR. „Pak prochází vším tím zmatkem a znovu nalezením za všech těch okolností a šoku, je to poměrně těžký a bouřlivý vztah.“ Jsme tím fascinováni.

 

7. Jamie a Claire se stanou prarodiči.

Ano, čtete správně. „4. série je o usazení se, hledání domova, budování domova, nových rodinách, vnoučatech… Je to jakýsi další krok v životě těchto lidí,“ odhalil Moore na Twitteru. Není jasné, zda odkazuje na Marsali a Ferguse (což se jeví jako více pravděpodobné) nebo na Briannu a Rogera.

Heughan také potvrdil, že se Jamie ve 4. sérii stane dědečkem. „Více dospěje a nyní se snaží svou rodinu zabezpečit, a více se snaží pochopit, jaké to je být otcem a dědečkem,“ řekl serveru ELLE.com.

 

8. Jamieho teta – Jocasta, sehraje v nové sérii velkou roli.

4. série je „o Jocastě,“ řekl David serveru EW. Jocasta, jež je popisována jako „houževnatá,“ je nejmladší sestrou Jamieho zesnulé matky a strýců Columa a Dougala Mackenziových, takže je bezpečné říci, že politické machinace jsou její specialitou. Postavu ztvární herečka Maria Doyle Kennedy, známá například ze seriálů Orphan Black, Downton Abbey či The Tudors.

Produkční designér Jon Gary Steele odhalil, že Jocastina plantáž je ve 4. sérii jeho oblíbeným místem. „Je velice detailní, dokonce ještě více než pařížské kulisy, ať už tomu věříte nebo ne. Myslím si, že je dokonce ještě krásnější než některé z pařížských kulis.

 

 

9. Seznámíme se s novým záporákem.

Ed Speleers se chopí role Stephena Bonneta , piráta, pašeráka a všestranného nepřítele Claire a Jamieho. Producenti seriálu slibují, že je horší než Black Jack Randall. „Stephen Bonnet je čistý psychopat a narcista, který se každý den stará jen o to, co ho potěší,“ řekl výkonný producent Matt B. Roberts.

 

10. Rollo je nejroztomilejším novým přírůstkem 4. série.

Mladý Ian adoptuje psího společníka jménem Rollo. Zahrají si ho dva psi z rasy Northern Inuit. „Rollo a mladý Ian se setkají v docích Severní Karolíny, když mladý Ian psa vyhraje v kartách, čímž se začne utvářet celoživotní pouto a Rollo se stane členem rozrůstající se rodiny Fraserů,“ řekla Diana Gabaldon serveru EW.

 

 

 

 

11. Tobiase Menziese jsme neviděli naposledy.

Obě Menziesovy postavy, Black Jack Randall a Frank Randall, zemřely ve 3. sérii, ale Menzies by si rád v budoucnu roli zopakoval. „Kdo ví, možná se vrátím,“ řekl serveru BAZAAR.com v září minulého roku. „Nemám o tom žádné informace, ale předpokládám, že v seriálu, který může cestovat časem, si nikdy nemůžete být jistí.

Moore řekl ELLE.com, „Ve 4. sérii opravdu Black Jacka znovu neuvidíte, ale je šance, že znovu uvidíte Franka. Bude zajímavé sledovat Vaši reakci na to, jak si s ním pohrajeme, pokud dostaneme šanci, protože to bude mít trochu jiný nádech.“ Výkonný producent Maril Davis řekl, že pokud se Frank objeví, bude to pravděpodobně prostřednictvím flashbacků.

 

12. Laoghaire se taky možná vrátí.

Pravděpodobně jsme neviděli naposledy ani Jamieho bývalou manželku, odhalil Moore a podle Variety: „Fanoušci milují, když ji mohou nenávidět. A to znamená, že ji chceme vidět více.

 

13. Produkční designér Jon Gary Steele nazval tuto sérii jako „nejlépe vypadající rok ze všech.“

Steele do seriálu přivedl taková magická místa jako je lékarná mistra Raymonda nebo tiskařská dílna, ale tato místa blednou v porovnání s kulisami 4. série. V březnu řekl serveru TV Guide, „Normálně se v polovině série začínáme připravovat na tu další, ale letos jsme moc zaneprázdnění. Je to velký rok.“ Pokračoval, „Je to doposud to největší, co jsem kdy zkonstruoval. Je to obrovské. Mohl by to být nás nejlépe vypadající rok ze všech.“