Úterního panelu asociace televizních kritiků se zúčastnili Sami Heughan, Caitriona Balfe, Sophie Skelton a Richard Rankin. Společně s nimi usedla také výkonná producentka seriálu Maril Davis.

Caitriona řekla, že jsou všichni vděční za to, že žijí v tomto století poté, co na natáčení tráví celé dny v kostýmech. Co se Claire týká, bude konečně schopná investovat svůj čas do medicíny jako chirug a léčitelka. Má pocit, že komunitě může, díky svým znalostem budoucnosti, pomoci. Zároveň však moc dobře ví, že je pro ni riskantní využívat v minulosti své znalosti z budoucnosti.

Sophie řekla, že nikdo z nich netuší, koli toho můžou změnit v závislosti na tom, co ví z budoucnosti.

Sam řekl, že se vedly diskuze o červeném kabátě, ale když je Jamiemu přikázáno si ho obléci, udělá to. Jamie je neustále testován.

Vnější hrozby představují pro Claire a Jamieho problémy. Bojují za svou rodinu.

Sophie řekla, že pro Claire, Bree a Rogera je velmi těžké nebýt sebou samými a přizpůsobit se životu v jiné době. Musejí si neustále dávat pozor na to, co říkají, na svůj postoj.

Výkonná producentka Maril Davis řekla, že natáčet Serverní Karolínu je zatím nejtěžší, protože zde nejsou žádné kamenné budovy. Je stále těžší nalézt alternativní exteriéry.

Cait řekla, že Claire se do 18. století vrátila s injekční stříkačkou a byla tak schopná zachránit životy a bojovat s infekcí. Pro dějové linie 5. série se tohle opět stane důležitým faktorem. Také to Claire způsobí bolest. Zároveň uvedla, že 5. série je hodně o hraní si na Boha a o pokoušení osudu.

Rik řekl, že Roger si vždy myslel, že se vrátí do bezpečí své vlastní doby. Avšak okolnosti se změnily, a na začátku 5. série žijí v Severní Karolíně šťastným životem.

Rik nevybírá písničky, které v seriálu Roger zpívá. Vybírají mu je tvůrci a má pocit, že mu úmyslně vybírají písně, které není schopen zazpívat.

Výkonná producentka Maril Davis uvedla, že s Dianiných knih si vždy berou podněty. Sam dodal, že dějové linie, které nejsou v knihách jsou zpracovány výborně. Včetně jedné, o které zatím nemůže mluvit.

Blíží se konec seriálu? Budeme natáčet dokud nebudou mít Claire a Jamie 100 let,“ odpověděla na tuto otázku Maril Davis. „Budeme pokračovat tak dlouhou dokud budou herci a stanice STARZ chtít.