Když se Outlander vrátí, fanoušci uvidí, jak Claire a Jamie shromáždí všechny obyvatele, pro které se Fraserův hřeben stal domovem, aby byli svědky velké svatby. Níže se můžete podívat na první fotografii z tohoto velkého dne, kterého se mimo jiné zúčastní také Lord John Grey a královský guvernér William Tryon.

Tryon je připraven dohlédnout na to, aby Jamie splnil svůj slib chytit skotské regulátory, kteří se staví proti britskému zdanění. Jamie však nespěchá, aby chytil svého kmotra, Murtagha, vůdce místího odporu, který si vybudoval tajný vztah s Jamieho tetou, Jocastou.

Ani tato chvíle se však neobejde bez dramatu. Roger lituje své neschopnosti postarat se o Briannu, protože neumí farmařit, jezdit na koni ani zacházet s mečem, zatímco Bree se dozví, že její násilník, Stephen Bonett se stále potuluje kolem Severní Karolíny.

Pro Bree to není snadné. Prožívá emocionální i fyzickou bolest,“ vysvětluje Sophie Skelton. „To je věc, se kterou jsem v téhle sérii chtěla pokračovat. Chtěla jsem si být jistá, že posttraumatický stresový syndrom – ze znásilnění – nad Bree stále visí. Prožívat s Rogerem intimní chvíle a být mu fyzicky blízko, pro ni bude mnohem těžší než před útokem.

Alespoň nebudou muset sdílet chatku s jejími rodiči. Jamie pro svou ženu postavil krásný dvoupodlažní dům, který je hlavním sídlem Fraserova hřebene a zároveň zahrnuje místnost, kde si Claire může připravovat vlastní léky a dokonce provést operaci. „Fanoušci knihy ví, že se něco takového blíží,“ naznačuje Caitriona Balfe. „Claire míchá své vlastní léky. Bylo opravdu zajímavé sledovat, jak si našla cestu k tomu, aby byla schopná provést oprace, které byly běžné v 60. letech.“

Podívejme se teď na další přírůstek Fraserovy domácnosti: Jamie donese Claire nového mazlíčka – kocourka, kterého pojmenují Adso. „Už Rollo nechtěl moc spolupracovat, a tak si jen můžu představovat, co před kamerou bude předvádět kočka,“ říká Balfe a odkazuje na mazlíčka, který nám byl představen v předchozí sérii.

A copak to má Sam Heughan na svatební fotografii na hlavě? Dočkal se snad atraktivnější paruky? „Konečně si přestal stříhat ofinu,“ říká Heughan lstivě o svých nových vlasech a bere na vědomí zpětnou vazbu od diváků.

Vždy se najdu fanoušci, kteří ocení něco, co jiní ne. Nemůžete potěšit všechny. Ale jsem spokojený s tím, jak Jamie v 5. sérii vypadá. Je starší. Zralejší.“

Seriál se vrací s 5. sérií již 16. února 2020.